×
4,5/5 van 125.271 beoordelingen

Koningin Astridpark

Koningin Astridpark Charleroi

Koningin Astridpark

Queen Astrid Park, plaatselijk bekend als Koningin Astridpark, is een groene oase in het hart van Charleroi, België. Dit betoverende openbare park, rijk aan geschiedenis en natuurlijke schoonheid, biedt een heerlijke ontsnapping aan de drukte van het stadsleven en nodigt bezoekers uit om te ontspannen te midden van zijn serene landschappen en historische monumenten.

De Oorsprong van Koningin Astridpark

De oorsprong van het park gaat terug tot het einde van de 19e eeuw, na de sloop van de vestingwerken van Charleroi in de jaren 1860. Deze sloop maakte een groot stuk land vrij, dat de gemeenteraad besloot om te vormen tot openbare ruimtes. Tegen 1867 waren er plannen voor twee parken: een op de plek waar nu het Palais des Expositions staat en een ander op de huidige locatie van Koningin Astridpark. Het laatste park, oorspronkelijk gepland om 3 hectare te beslaan, werd verkleind tot 2,1 hectare om plaats te maken voor nieuwe wegen en woonwijken.

Ontworpen door stadsarchitect Auguste Cador in samenwerking met landschapsarchitect J. Duquenne, werd de lay-out van het park geïnspireerd door het werk van de beroemde 19e-eeuwse landschapsarchitect Louis Fuchs. Het park werd officieel ingehuldigd in 1882, waarbij de eerste elektrische straatverlichting in Charleroi werd geïnstalleerd door Julien Dulait. Het charmante muziekkiosk van het park, oorspronkelijk gebouwd in hetzelfde jaar, werd in een rustieke stijl herbouwd na een brand in 1914.

Een Eerbetoon aan Koningin Astrid

Oorspronkelijk bekend als Parc Communal, werd het park in oktober 1935 hernoemd ter ere van Koningin Astrid van België, die eerder dat jaar tragisch omkwam bij een auto-ongeluk. Deze naamswijziging was een eerbetoon aan haar nagedachtenis, zodat haar nalatenschap zou voortleven in de harten van de inwoners van Charleroi.

Speurtochten in Charleroi

Ontdek Charleroi met de digitale speurtocht van myCityHunt! Los puzzels op, beheers teamtaken en verken Charleroi op een spannende en interactieve manier!

Tours

Een Wandeling Door de Natuur

Koningin Astridpark is een paradijs voor natuurliefhebbers, met een diverse verzameling bomen en planten. Onder de opmerkelijke botanische kenmerken bevinden zich een collectie van tien ginkgo biloba bomen en een majestueuze paarse beuk, geplant op 4 oktober 1930 ter herdenking van het honderdjarig bestaan van België. Deze bomen bieden een weelderige luifel die schaduw en rust biedt aan bezoekers die langs de kronkelende paden van het park wandelen.

Monumenten en Herdenkingen

Verspreid door Koningin Astridpark staan verschillende sculpturen en monumenten die een historische en culturele betekenis toevoegen aan de natuurlijke omgeving. Aan de kant van Boulevard Defontaine vinden bezoekers een monument ter ere van de soldaten van het 1e en 4e regiment Chasseurs à Pied die omkwamen tijdens de Eerste Wereldoorlog. Dit aangrijpende monument, gemaakt door Edouard Vereycken, staat als een plechtige herinnering aan de offers die werden gebracht tijdens de Grote Oorlog.

Dichtbij bevindt zich een klein monument ter ere van de postduif, een symbool van communicatie en moed tijdens oorlogstijd, dat in 1951 werd ingewijd. Gemaakt door Alphonse Darville, eert dit monument de vitale rol die deze vogels speelden in militaire communicatie.

Het park bevat ook een buste van Pierre Paulus, gesculpteerd door Darville in 1930, en een buste van de schilder François-Joseph Navez, geplaatst tijdens de Tweede Wereldoorlog. Daarnaast bevindt zich in het park een buste van architect Victor Bourgeois, gesculpteerd door Frans Lambrechts. Tegenover het Rond-Point des Sciences kunnen bezoekers een buste van Koningin Astrid bewonderen, gemaakt door Victor Demanet.

Architectonische Hoogtepunten

Koningin Astridpark had ooit twee Korinthische zuilen bij de hoofdingang, die oorspronkelijk de ingang van de oude begraafplaats van Charleroi sierden. Deze zuilen werden rond 1925 geplaatst maar zijn sindsdien verdwenen, waarschijnlijk tijdens de aanleg van het metrosysteem van de stad.

In 1994 werd aan de kant van Rue Willy Ernst een ruiterstandbeeld van het geliefde stripfiguur Lucky Luke opgericht, wat een speelse toets toevoegt aan de historische sfeer van het park. In de buurt van de muziekkiosk herdenkt een in 2017 ingehuldigde plaquette de slachtoffers van de genocide tegen de Tutsi in Rwanda en de tien Belgische vredeshandhavers die tijdens hun missie in 1994 werden gedood.

Toegankelijkheid en Bezoekersinformatie

Koningin Astridpark is gemakkelijk bereikbaar met het openbaar vervoer, met het dichtstbijzijnde metrostation toepasselijk genaamd "Parc." Deze gemakkelijke toegang maakt het een populaire bestemming voor zowel lokale bewoners als toeristen die op zoek zijn naar een rustige toevluchtsoord binnen de stad.

Of je nu wilt genieten van een ontspannen wandeling, reflecteren bij de historische monumenten, of gewoon wilt genieten van de schoonheid van de natuur, Koningin Astridpark biedt een heerlijke ervaring voor iedereen. De mix van geschiedenis, cultuur en natuurlijke schoonheid maakt het een must-visit bestemming in Charleroi, die bezoekers uitnodigt om de rijke erfenis en serene landschappen van dit charmante stadspark te verkennen en waarderen.

Andere bezienswaardigheden in Charleroi

Speurtochten in Charleroi

2 jaar
365 dagen/jaar inwisselbaar
5.147
in meer dan 5.147 steden

Geef je dierbaren een spannende ervaring

myCityHunt vouchers zijn het perfecte cadeau voor veel gelegenheden! Verras jouw vrienden en familie met dit buitengewone evenementgeschenk. myCityHunt vouchers zijn vanaf de aankoopdatum 2 jaar geldig en kunnen binnen deze periode worden gebruikt voor een vrij te kiezen stad en tour uit het myCityHunt portfolio.

Koop cadeaubonnen

Wat onze klanten over ons zeggen